| Order No. | 1760099.25 |
|---|---|
| GTIN | 4002632801730 |
| Packing unit | 2 on self-service card |
| Total blade length | 55.5 mm |
| Blade width | 19 mm |
| Material thickness | 0.65 mm |
| Basic material | Ceramic |
| Refinement/ Version | stainless and acid resistant |
| Grind / Sharpening | deep-edged, 2-sided ground-edge |
| Blade facets | Double bevel edge-ground |
| Safety feature | rounded blade tips |
| Blade characteristics | 2-cutting edge blade |
* Deviations within allowable tolerances possible
| MARTOR More Flexibility Factsheet UK | ||
| MARTOR CERAMIC BLADE 60099C Factsheet UK |
| MARTOR CERAMIC BLADE 92c 60099C 65232C Brochure UK |
| * MARTOR CERAMIC BLADE 1760099 25 Data Sheet GB |
| * MARTOR CERAMIC BLADES Packaging Product Video GB | MP4 |
* Not available in the chosen language