| Order No. | 13630.35 |
|---|---|
| GTIN | 4002632902062 |
| Packing unit | 500 blades (each paper-wrapped) |
| Total blade length | 43.2 mm |
| Blade width | 22 mm |
| Material thickness | 0.30 mm |
| Basic material | Steel |
| Refinement/ Version | non-corrosive blade |
| Grind / Sharpening | 2-sided ground-edge |
| Blade facets | Double bevel edge-ground |
| Safety feature | no |
| Blade characteristics | 4-cutting edge blade |
* Deviations within allowable tolerances possible