| Order No. | 192043.66 |
|---|---|
| GTIN | 4002632801532 |
| Packing unit | 10 in safety dispenser (10 safety-dispensers in multipack) |
| Total blade length | 26 mm |
| Blade width | 18.5 mm |
| Material thickness | 0.40 mm |
| Basic material | Stainless steel |
| Refinement/ Version | non-corrosive blade |
| Grind / Sharpening | deep-edged, 2-sided ground-edge |
| Blade facets | Double bevel edge-ground |
| Safety feature | no |
| Blade characteristics | 4-cutting edge blade |
* Deviations within allowable tolerances possible
| * MARTOR INDUSTRIAL BLADE 192043 66 Data Sheet GB |
* Not available in the chosen language