| Order No. | 37044.60 |
|---|---|
| GTIN | 4002632803017 |
| Packing unit | 10 in transparent pack (10 transparent packs in multipack) |
| Total blade length | 43 mm |
| Blade width | 22 mm |
| Material thickness | 0.40 mm |
| Basic material | Steel |
| Refinement/ Version | no |
| Grind / Sharpening | deep-edged, 2-sided ground-edge |
| Blade facets | Double bevel edge-ground |
| Safety feature | no |
| Blade characteristics | 4-cutting edge blade |
* Deviations within allowable tolerances possible
| * MARTOR INDUSTRIAL BLADE 37044 60 Data Sheet GB |
* Not available in the chosen language