| Order No. | 45.60 |
|---|---|
| GTIN | 4002632906107 |
| Packing unit | 10 in transparent pack (10 transparent packs in multipack) |
| Total blade length | 39 mm |
| Blade width | 18.5 mm |
| Material thickness | 0.30 mm |
| Basic material | Steel |
| Refinement/ Version | no |
| Grind / Sharpening | 2-sided ground-edge |
| Blade facets | Single bevel edge-ground |
| Safety feature | no |
| Blade characteristics | 4-cutting edge blade |
* Deviations within allowable tolerances possible
| * MARTOR INDUSTRIAL BLADE 45 60 Data Sheet GB |
* Not available in the chosen language