| Order No. | 83515.35 |
|---|---|
| GTIN | 4002632911637 |
| Packing unit | 500 blades (each paper-wrapped) |
| Total blade length | 43 mm |
| Blade width | 22 mm |
| Material thickness | 0.15 mm |
| Basic material | Steel |
| Refinement/ Version | non-corrosive blade |
| Grind / Sharpening | 2-sided ground-edge |
| Blade facets | Single bevel edge-ground |
| Safety feature | no |
| Blade characteristics | 2-cutting edge blade |
* Deviations within allowable tolerances possible
Makes the USED BLADE CONTAINER accessible to all.
title
Video Text
