| Order No. | 144.50 |
|---|---|
| GTIN | 4002632902147 |
| Packing unit | 10 in magazine (10 magazines in multipack) |
| Total blade length | 39.5 mm |
| Blade width | 19.3 mm |
| Material thickness | 0.25 mm |
| Basic material | Stainless steel |
| Refinement/ Version | non-corrosive blade |
| Grind / Sharpening | 2-sided ground-edge |
| Blade facets | Single bevel edge-ground |
| Safety feature | no |
| Blade characteristics | 1-cutting edge blade |
* Deviations within allowable tolerances possible
| * MARTOR REINFORCED RAZOR BLADE 144 50 Data Sheet GB |
* Not available in the chosen language