| Order No. | 13448.20 |
|---|---|
| GTIN | 4002632804748 |
| Packing unit | 10 in box (10 boxes in multipack) |
| Total blade length | 38.9 mm |
| Blade width | 23.7 mm |
| Material thickness | 0.50 mm |
| Basic material | Stainless steel |
| Refinement/ Version | non-corrosive blade |
| Grind / Sharpening | 2-sided ground-edge |
| Blade facets | Double bevel edge-ground |
| Safety feature | no |
| Blade characteristics | 2-cutting edge blade |
* Deviations within allowable tolerances possible
| * MARTOR SECUMAX BLADE 13448 20 Data Sheet GB |
* Not available in the chosen language