| Order No. | 17940.60 |
|---|---|
| GTIN | 4002632919220 |
| Packing unit | 10 in transparent pack (10 transparent packs in multipack) |
| Total blade length | 71.2 mm |
| Blade width | 17.7 mm |
| Material thickness | 0.50 mm |
| Basic material | Stainless steel |
| Refinement/ Version | non-corrosive blade |
| Grind / Sharpening | 2-sided ground-edge |
| Blade facets | Double bevel edge-ground |
| Safety feature | no |
| Blade characteristics | 1-cutting edge blade |
* Deviations within allowable tolerances possible
| * MARTOR STYROPOR BLADE 17940 60 Data Sheet GB |
* Not available in the chosen language