| Order No. | 170.54 |
|---|---|
| GTIN | 4002632804090 |
| Packing unit | 1 in magazine (10 magazines in multipack) |
| Total blade length | 60 mm |
| Blade width | 15 mm |
| Material thickness | 1.70 mm |
| Basic material | Ceramic |
| Refinement/ Version | stainless and acid resistant |
| Safety feature | no |
| Blade characteristics | 1-cutting edge blade |
* Deviations within allowable tolerances possible
| * MARTOR CERAMIC BLADE 170 54 Data Sheet GB |
* Not available in the chosen language