| Order No. | 83715.31 |
|---|---|
| GTIN | 4002632911668 |
| Packing unit | 100 blades (each paper-wrapped) |
| Total blade length | 43 mm |
| Blade width | 22 mm |
| Material thickness | 0.15 mm |
| Basic material | Stainless steel |
| Refinement/ Version | non-corrosive blade |
| Blade facets | Single bevel edge-ground |
| Safety feature | no |
| Blade characteristics | 4-cutting edge blade |
* Deviations within allowable tolerances possible
| * MARTOR INDUSTRIAL BLADE 83715 31 Data Sheet GB |
* Not available in the chosen language